SEMI WOLF

17.8.2023.

Dragi naši, ostali smo dužni osvrt na sinoćnje tri utakmice, te se ispričavamo šta čekate dugo, ali baš zato šta čekate toliko dobit ćete dva osvrta. Prvi, ovaj kojeg upravo čitate je naš, a drugi kojeg ćemo objavit sutra je od jednog jedinog i neponovljivog Tablete. Nakon dugo godina, šest ako se ne varan, moći ćete uživati u - KRONIKAMA JEDNOG TABLETE.
Bliže se Bili, a ja ću pokušat bit šta je moguće kraći.
Krenilo je neočekivano i šokantno. Hercegovac nije ni izaša na teren, a već je gubia 3:0. Prvi gol sam iša po ćevape pa nisam vidia. Drugi gol je cila obrana Hercegovca išla po ćevape nakon kombinacije Flavia i Stojanovića, a treći opet Flavio i Kvesić kombiniraju, a ovaj zadnji gura kroz noge Vugdeliji za 3:0. Hercegovac VP je krenia u drugo poluvrijeme, ali ništa značajnije nisu napravili, a kad su krenili s golmanon igračem, minut ipo prije kraja Mišerda postavlja konačni rezultat. Bravo za Cosmos, prvog ovogodišnjeg finalista, a Hercegovca čeka borba za treće misto.
U drugoj utakmici, Red Baron Beer & Whiskey Bar minimalnom pobjedom nad Špigulom plasirao se u polufinale. U prvom dijelu prvog poluvremena izdvojili bi dobar slobodnjak Cikojevića kojeg brani Jelić i Krstulović-Oparinu šansu iskosa koju brani Bilandžić. Ključan momenat koji je usmjerio dobrim dijelom utakmice je ozlijeda Kušete, najboljeg igrača Špigule, negdi na pola prvog dijela u jednom duelu rame nažalost nije izdržalo i to je za njega bia kraj sinoćnjeg dvoboja.
Nedugo zatim Leko pogađa stativu nakon prekida. Red Baron preuzima potpunu inicijativu, Cikojević nakon vrhunske finte pokraj gola puca.
Drugo poluvrijeme isto, prijete Božinović, Leko i još neko, al Jelić brani sve.
Uzvraća Špigula, Ivanović puca iz okreta, brani Bilandžić. Idući napad Čubelić sjajno podvaljuje za Božinovića koji iz teške situacije pogađa vratnicu.
Stiže nam i match winner, minuta je dvadeset i druga kombiniraju Radić i Vidošević, ispada obrana Špigule, a Radić iz blizine poentira. Probala je Špigula minut ipo do kraja s golman igračem, ali ništa.
Bravo za Red Baron Beer & Whiskey Bar koji potpuno zasluženo postaje prvi polufinalist mladih.
Derbi večeri pripao je Sea Wolfu, koji je u početku prijetio najviše priko Kovačevića, ali Rozga je bia spreman. Monty je u nedostatku dva krucijalna igrača Božinovića i Družijanića bia primoran malo prominit stil igre. Zakinut za dva vitalna igrača uz samim tim kraću rotaciju, čekali su Sea Wolfa i stali čak izvrsno na terenu.
I onda iz ničega 3 min prije kraja Kirevski je pokupia jedan balun, da za Bradarića koji je sačuva i odložia, te su se ova dva praktički ušetala u branku.
Šok za Montya, koji je dalje pokušava najviše priko Mišerdinih dalekometnih projektila, ali je Čizmić bia na nivou.
U drugom poluvremenu je Repić par puta napravia dar mar. Prvi put je proša kroz obranu Sea Wolfa ko tariguz kroz znate već šta nakon velike nužde, ali umisto da puca odgađa na Ramadžu, koji realno nije ni očekiva povratnu od suigrača u puno boljoj poziciji. Drugi put ista stvar, daje na Šalova, ali ovaj gađa put ulaza u Vukovarskoj.
Sea Wolf je izgleda ošamućeno, probavali su i Pavković i Josip Juretić, ali Čizmić je bia sjajan. Sea Wolf je skupia snage i tek 5 ipo minuti do kraja Kirevski dva puta opasno priti, a zatim i Jurlina špicom, ali spreman je Rozga.
Četiri su minute do kraja, Repić za Mišerdu, opet Čizmić.
Monty kreće 3min prije kraja s golman igračem, ali bez veće šanse.
50 sekundi do kraja Tešija pogađa stativu, a zadnjih 15 Blažević sa svoje polovice pogađa prazan gol za konačnih 2:0 i na kraju zasluženu pobjedu Vukova.
Naravno da ne može kraće od ovoga, s obzirom kakva je večer bila, ovo je najkraće moguće, još sam neke stvari i izbacia.
Bon u protuvrijednosti 100 eura (Hajduk Fan Shop, Torcida Fan Shop i Odjel za članstvo) osvojio je Luka Torlak, koji je prognozirao pobjedu Sea Wolfa. Čestitke Luki!!!
Eto, toliko od mene, a sutra se spremite za Tabletu i njegove kronike. On vam neće bit sigurno ovako blag ka šta sam ja, po onome šta smo pričali maloprije, nije baš zadovoljan, ali više o tome - sutra!